საქართველოს ბიზნესომბუდსმენი, საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო პალატასთან თანამშრომლობის ფარგლებში, რეგიონებში ბიზნესთან შეხვედრებს გაამართავს. ირაკლი ლექვინაძე გორში, ქუთაისში, ზუგდიდში, ოზურგეთსა და ბათუმში ადგილობრივი ბიზნესის წარმომადგენლებს საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო პალატის თავმდჯომარესთან, ნინო ჩიქოვანთან ერთად შეხვდება.
შეხვედრების მიზანია რეგიონებში კერძო სექტორთან ომბუდმსენის აპარატის კომუნიკაციის კიდევ უფრო გააქტიურება და ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლებთან ერთად, მათი მხრიდან შეხვედრებზე დასმული საკითხების მიხედვით, რეგიონებში დღეს ბიზნესის წარმოების პროცესში არსებული კონკრეტული პრობლემების იდენტიფიცირება.
„ეს შეხვედრები იქნება ძალიან მნიშვნელოვანი რეგიონებში, მცირე და საშუალო ბიზნესის წარმომადგენლებისათვის, საქართელოს ბიზნესომბუდსმენის აპარატის საქმიანობის გასაცნობად. შეხვედრებზე დაისმევა ყველა ის საკითხი, რომელიც აწუხებს დღეს რეგიონებში კერძო სექტორს. ჩვენ შევეცდებით მათ ამომწურავი ინფორმაცია მივაწოდოთ, ყველა კითხვას ვუპასუხოთ და დავსახოთ სამომავლოდ თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრამავების პერსპექტივები.“ - განაცხადა ირაკლი ლექვინაძემ.
ბიზნესომბუდსმენი შეხვედრებზე საქართველოს ბიზნესომბუდსმენის აპრატის საქმიანობის შესახებ გააკეთებს პრეზენტაციას. ირაკლი ლექვინაძე სტუმრებს დეტალურად გააცნობს იმ საკომუნიკაციო მექანიზმებს, რითიც შეუძლია კერძო სექტორს დაუკავშირდებს ბიზნესომბუდსმენს და მიიღოს მხარდაჭერა.
საქართველოს ბიზნესომბუდსმენის აპარატი რეგიონებში შეხვედრებს საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატისა და საერთაშორისო საფინანსო კორპორაციის (IFC) მხარდაჭერით მართავს.

Business Ombudsman to Hold Meetings with Businessmen in Regions
The Georgian Business Ombudsman plans to hold meetings with businessmen in regions as part of cooperation with Georgian Chamber of Commerce and Industry (GCCI). Irakli Lekvinadze will meet with local businessmen in Gori, Kutaisi, Zugdidi, Ozurgeti and Batumi jointly with Nino Chikovani, president of Georgian Chamber of Commerce and Industry.
Objective of the meetings is to further enhance communication between the Business Ombudsman's office and business sector and identify specific challenges in business doing process in regions.
«These meetings are of crucial importance in regions, for representatives of small and medium business companies, as well as  information about the job that the Georgian business ombudsman's office performs. The meetings will outline all issues that are problematic for the private sector in regions today. We will try to provide comprehensive information about them, answer all questions and outline cooperation enhancement perspectives», Irakli Lekvinadze said.
At these meetings the Business Ombudsman will hold update the attendants about activities of the business ombudsman's office. Irakli Lekvinadze will deliver comprehensive information about  mechanisms for communication between the business ombudsman and the private sector.
The meetings are being held with the support of International Finance Corporation (IFC) as part of memorandum signed by Georgian Chamber of Commerce and Industry (GCCI) and the Business Ombudsman's Office of Georgia.