შეხვედრა კომპანია „ომეგას“  ხელმძღვანელებთან
საქართველოს ბიზნესომბუდსმენი ირაკლი ლექვინაძე კომპანია „ომეგას“ ხელმძღვანელებს გიორგი ქურდაძესა და ნიკოლოზ ასანიძეს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს კომპანია „ომეგას“ ირგვლივ განვითარებულ მოვლენებზე. ბიზნესომბუდსმენმა კიდევ ერთხელ დააფიქსირა, რომ  აპარატი მზად არის კომპანიას დაგროვილი დავალიანების ოპტიმალურად გადახდის გრაფიკის შემუშავების მიმართულებით  შემოსავლების სამსახურთან უშუამდგომლოს.
აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით, საქართველოს ბიზნესომდბუსმენს აპარატმა, მიმდინარე წლის 23 აგვისტოს,  საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს სსიპ „შემოსავლების სამსახურს“   მიმართა წერილით და უშუამდგომლა კომპანია „ომეგას“,  რათა კანონმდებლობის და შესაძლებლობების ფარგლებში, განხილულ იქნას კომპანიის მიერ დაგროვილი დავალიანების ოპტიმალური გრაფიკით გადახდის შესაძლებლობა.

Georgian Business Ombudsman Irakli Lekvinadze has met with Giorgi Kurdadze and Nikoloz Asanidze, managers of Omega company.
At the meeting the parties discussed the current developments around Omega company. The business ombudsman noted again that the Ombudsman’s office is ready to mediate between Revenue Service and the company for developing a schedule for optimal payment of the accrued debts.
Over the mentioned issue, the Georgian Business Ombudsman’s Office sent a letter to LEPL Revenue Service of Ministry of Finance on August 23, 2018 and asked the Revenue Service to discuss a probability of developing a schedule, under which Omega Group would pay the accrued debts to the state budget.