ბიზნესომბუდსმენი ირაკლი ლექვინაძე საქართველოში აკრედიტირებული დიპლომატიური კორპუსის და საერთაშორისო და დონორი ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ, აზიის განვითარების ბანკის (ADB), გერმანიის რეკონსტრუქციის საკრედიტო ბანკის (KFW), საერთაშორისო საფინანსო კორპორაციის (IFC), ავსტრიის განვითარების სააგენტოს (ADA), ევროპის საბჭოს (CoE), შვეიცარიის განვითარების და თანამშრომლობის სააგენტო (SDC), გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და გაეროს ქალთა გაერთიანების (UN Women) წარმომადგენლები. ასევე, საქართველოში საფრანგეთის, ჩეხეთის, გერმანიის, დიდი ბრიტანეთის, აშშ-ის, ესტონეთისა და ლიეტუვის საელჩოების ეკონომიკური მიმართულებების წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე ირაკლი ლექვინაძემ სტუმრებს ბიზნესომბუდსმენის აპარატის საქმიანობისა და მიმდინარე და სამომავლოდ დაგეგმილი პროექტების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
დისკუსია გაიმართა საქართველოში არსებულ ბიზნეს გარემოს შესახებ.
მხარეებმა განიხილეს ერთობლივად განსახორციელებელი პროექტების შესაძლებლობები ბიზნეს გარემოს გაუმჯობესების მიმართულებით და დასახეს სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები.
იუსტიციის სამინიტროს ანალიტიკურ დეპარტამენტის უფროსმა და OECD-ის კოორდინატორმა საქართველოში ზურაბ სანიკიძემ ისაუბრა ბიზნესომბუდსმენის როლზე ქვეყანაში ბიზნესის კეთილსინდისიერების ამაღლებისა და ანტი კორუფციული სამოქმედო გეგმის განხორცილების პროცესში.

Business Ombudsman of Georgia Irakli Lekvinadze has met with representatives of accredited diplomatic corps, international and donor organizations.
Representatives of Asian Development Bank (ADB), Development Credit Bank of Germany (KfW), International Finance Corporation (IFC), Austrian Development Agency (ADA), Council of Europe (CoE), Swiss Development and Cooperation Agency (SDC), UN Development Program (UNDP) and UN Women Association (UN Women) have attended the meeting jointly with representatives of economic departments of Georgia-based embassies of France, Czech Republic, Germany, Great Britain, USA, Estonia and Lithuania.
The parties discussed the existing business environment in Georgia.
The parties also discussed opportunities for implementing joint projects for improvement of business environment and outlined cooperation perspectives.
Zurab Sanikidze, head of the analytical department of Ministry of Justice and OECD coordinator talked about the Business Ombudsman’s role on Business Integrity upgrading honesty of business sector and implementing National Anti-Corruption action plan.