შეხვედრა ბიზნესთან აბრებისა და სარეკლამო ბანერების შესახებ
საქართველოს ბიზნესომბუდსმენის აპარატისა და სახელმწიფო ენის დეპარტამენტის ორგანიზებით გაიმართა  შეხვედრა ბიზნეს-ასოციაციებისა და კომპანიების წარმომადგენლებთან აბრებსა და სარეკლამო ბანერებზე ქართულენოვანი წარწერების განთავსებასთან დაკავშირებით.
შეხვედრაზე აღინიშნა, თუ რამდენად მნიშვნელოვანია ბიზნესის როლი სახელმწიფო ენის დაცვის საქმეში, იმსჯელეს აქტუალურ საკითხებზე  და სამომავლო თანამშრომლობის ფორმატზე შეთანხმდნენ.
სახელმწიფო ენის დეპარტამენტი  ბიზნესის წარმომადგენლებსა და ყველა დაინტერესებულ პირს, რომლებსაც კონსულტაცია დასჭირდებათ, საკონსულტაციო-საინფორმაციო მომსახურების გაწევას სთავაზობს- მათ შეუძლიათ მიმართონ სახელმწიფო ენის დეპარტამენტს და მიიღონ შესაბამისი რეკომენდაციები.

Business Ombudsman's Office and State Language Department Hold Meeting with Businessmen
The Georgian Business Ombudsman's Office and the State Language Department have organized a meeting with representatives of business associations and business companies. The meeting was dedicated to placement of Georgian-language inscriptions on advertising banners.
The parties stressed that the business sector can essentially contribute to the state language protection. They discussed relevant issues and agreed future cooperation format.
The State Language Department will provide all necessary consultations and services to businessmen and all interested bodies. They are welcome to apply to the State Language Department and receive corresponding recommendations.