საქართველოს ბიზნესომბუდსმენმა ირაკლი ლექვინაძემ ფერმერის დღისადმი მიძვნილი ღონისძიებების ფარგლებში ფერმერების დაჯილდოების ცერემონიაში მიიღო მონაწილეობა და „მზარდი ფერმერული მეურნეობა 2018“-ის ნომინაციაში გამარჯვებული გამოავლინა.
ნომინაციაში გაიმარჯვა ივანე იოსელიანის ფერმერულმა მეურნეობამ „ჩემი რანჩო“, რომელიც კურდღლის საერთაშორისო სტანდარტების ინტენსიურ მებოცვრეობის კომპლექსს წარმოადგენს. მერუნეობა 2016 წელს დაარსდა და 2018 წლისათვის მისი წარმოება ორჯერ გაიზარდა.
სულ სხვადასხვა ნომინაციაში მიღწეული წარმატებისთვის, 23 ფერმერი დაჯილდოვდა. ფერმერები საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ლევან დავითაშვილმა, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრმა გიორგი ქობულიამ, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი გახარიამ, პარლამენტის აგრარული კომიტეტის თავმჯდომარემ ოთარ დანელიამ და სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორმა ალექსანდრე მოწერელიამ დააჯილდოვეს.
ამასთან, ფერმერის დღესთან დაკავშირებით მეწარემეებს სხვადასხვა რეგიონიდან, წარმოდგენილი ჰქონდათ თავიანთი პროდუქცია.

Business Ombudsman of Georgia Irakli Lekvinadze has taken part in the Farmer’s Award Ceremony as part of the event dedicated to Farmer’s Day. He named the winner in the nomination – Growing Farmland 2018.
My Rancho, the farmland owned by Ivane Ioseliani has won the nomination. This farmland represents an international standard rabbit-growing complex. The enterprise was founded in 2016 and its output has doubled by 2018.
A total of 23 farmers were awarded in various nominations. The winner farmers were awarded by Levan Davitashvili, Minister of Environment Protection and Agriculture, Giorgi Kobulia, Minister of Economy and Sustainable Development, Interior Minister Giorgi Gakharia, Otar Danelia, head of the parliament’s agrarian committee and Aleksandre Motserelia, the Samegrelo – Zemo Svaneti Region Governor.