„რამდენადაც ჩვენთვის ცნობილია, თბილისის სათაო ოფისი დროებით გადაინაცვლებს რეგიონში, სადაც კომპანიას გააჩნია ორი საწარმო,“- ასე გამოეხმაურა ბიზნესომბუდსმენი ირაკლი ლექვინაძე კომპანია „ბადაგონთან“ დაკავშირებით გავრცელებულ ინფორმაციას და აღნიშნა, რომ საკითხზე კომუნიკაცია საწარმოს ამჟამინდელ მფლობელთან დღეს დილით ჰქონდა.
მისივე თქმით, კომპანიის პარტნიორების ქმედებები, ძირითადად, შექმნილმა აჟიოტაჟმა განაპირობა და საგამოძიებო პროცესი „ბადაგონის“ ფუნქციონირებას ხელს არ უშლის.
„მიმდინარე საგამოძიებო მოქმედებები არ იქნება ხელის შემშლელი ფაქტორი კომპანიის ფუნქციონირებისთვის. მნიშვნელოვანია, გაგრძელდეს კომპანიასა და დისტრიბუტორებს შორის არსებული ურთიერთობები. ჩვენის მხრივ, მნიშვნელოვანია, მოხდეს დაკვირვება იმ პროცესზე, რომ სახელმწიფო უწყების მოქმედებამ ხელი არ შეუშალოს საწარმოს ჯანსაღ ფუნქციონირებას. ეს არის ჩვენი მონიტორინგის მთავარი საფუძველი. კომპანიის ირგვლივ განვითარებულმა გარკვეულმა აჟიოტაჟმა ხელი შეუშალა დისტრიბუტორთან ურთიერთობას, საგამოძიებო მოქმედებებს გავლენა ამ პროცესზე არ აქვს,“-აღნიშნა ბიზნესომბუდსმენმა.
როგორც ირაკლი ლექვინაძემ განაცხადა, პრემიერ-მინისტრის დავალებით ბიზნესომბუდსმენის აპარატი „ბადაგონის“ საკითხს აქტიურ მონიტორინგს უწევს.

According to our information, Tbilisi-based head office of Badagoni will temporarily move to the region, where the company owns two enterprises, Business Ombudsman Irakli Lekvinadze made this statement regarding Badagoni and noted that he had contacted the current owner of the company in the morning of March 5.
Activities of the company partners were mainly preconditioned by commotion and investigation proceedings do not hamper Badagoni operation, he said.
“The ongoing investigation proceedings will not hamper the company operation. It is important that the company and distributors continue cooperation. As to our office, we will continue supervision over this process so as the investigative activities not frustrate valuable operation of the company. This is a key mission of our monitoring. Certain commotion around the company has hampered the its cooperation with distributors. Investigation activities do not make influence on this process”, the Business Ombudsman noted.
As reported, instructed by Prime Minister Giorgi Kvirikashvili, Business Ombudsman Irakli Lekvinadze has been carrying out an active monitoring on the Badagoni case.