საქართველოს ბიზნესომბუდსმენის აპარატის ორგანიზებით ბიზნესსექტორსა და ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურს შორის ანგარიშგების სფეროში მიმდინარე რეფორმის შესახებ ინფორმაციის გაზიარებისა და ცნობიერების ამაღლების მიზნით შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ საქართველოს ბიზნესომბუდსმენი ირაკლი ლექვინაძე, ამერიკის სავაჭრო-სამრეწველო პალატის, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის, ევროპული ბიზნეს ასოციაციისა და აუდიტორული კომპანიების წარმომადგენლები. ასევე, „ხალიკ ბანკი საქართველოს“, „რაკია ჯორჯიას“, „რედიქსის“, „თეგეტა მოტორსის“ და სხვა 20მდე კომპანიის მენეჯერები.
შეხვედრაზე ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის დირექტორმა იური დოლიძემ „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ“ საქართველოს კანონით განსაზღვრულ მოთხოვნებსა და ანგარიშგების სფეროში მიმდინარე რეფორმაზე პრეზენტაცია გააკეთა.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა და კერძო სექტორის წარმომადგენლებმა რეფორმის პრაქტიკაში განხორციელებასთან დაკავშირებული მათთვის აქტუალური საკითხები დასვეს.

Organized by Business Ombudsman’s Office of Georgia, a meeting was held between representatives of the Georgian business sector and Bookkeeping, Reporting and Audit Supervisory Service with the aim to share information about ingoing reforms in the reporting fields and to increase awareness.
Georgian Business Ombudsman Irakli Lekvinadze, representatives of American Chamber of Commerce and Industry (AmCham), Georgian Business Association, European Business Association and auditing companies, as well as managers of Halyk Bank Georgia, Rakia Georgia, Redix, Tegeta Motors and other 20 companies attended the meeting.
At them meeting Iuri Dolidze, director of the Bookkeeping, Reporting and Audit Supervisory Office made a presentation about ongoing reforms in the reporting field and the requirements determined by Georgian Law on Bookkeeping, Reporting and Audit.
The meeting was continued in interactive regime and the private sector representatives put forward relevant issues for practical implementation of reforms.