აჭარაში საქართველოს ბიზნესომბუდსმენის წარმომადგენელი დაინიშნა
აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძე და საქართველოს ბიზნესომბუდსმენი ირაკლი ლექვინაძე რეგიონში მოქმედ 200მდე კერძო სექტორის წარმომადგენელს შეხვდნენ და მათ აჭარაში ბიზნესომბუდსმენის წარმომადგენელი ოფიციალურად წარუდგინეს.
აჭარაში ბიზნესომბუდსმენის წარმომადგენლის პოზიციას ტარიელ გიორგაძე დაიკავებს.  ტარიელს აქვს  მაგისტრის ხარისხი ეკონომიკაში. ასევე,  ფლობს  ამერიკის ეკონომიკური განათლების ნაციონალური საბჭოს დიპლომს.   მას აქვს მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება, როგორც საჯარო, ასევე, კერძო და არასამთავრობო სექტორში. ტარიელ გიორგაძე კერძო სექტორში მუშაობდა სხვადასხვა ბიზნესის მენეჯერად. ასევე, იყო არასამთავრობო ორგანიზაცია საქართველოს ახალგაზრდა ფინანსისტთა და ბიზნესმენთა ასოციაციის პრეზიდენტი. 2014-2018წწ იკავებდა სსიპ სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს, აჭარის რეგიონული ექსპერტიზის  დეპარტამენტის უფროსის პოზიციას.
„აჭარის რეგიონი გამოირჩევა ეკონომიკური და საინვესტიციო მიმართულებით მაღალი აქტივობით, მიმდინარეობს და დაგეგმილია საინვესტიციო პროექტები. აქ წარმოდგენილები არიან, როგორც ქართველი ასევე,  უცხოელი ინვესტორები. აჭარაში ბიზნესომბუდსმენის წარმომადგენლის  დანიშვნა  ადგილობრივ მთავრობასა და კერძო სექტორს შორის კომუნიკაციას კიდევ უფრო გააქტიურებს. ჩვენი რეგიონული შეხვედრების დროს  ბიზნესმენები ერთ-ერთ პრობლემურ საკითხად სწორედ ადგილობრივ თვითმართველობასთან უფრო მჭიდრო კომუნიკაციის საკითხს აყენებდნენ და ვფიქრობ  ჩვენი წარმომადგენლის დანიშვნა მეწარმეებს დაეხმარებათ ამ საკითხის მოგვარებაში. საჯარო და კერძო სექტორს შორის ურთიერთობის ახალი პლატფორმის მიზანია დავეხმაროთ და  მაქსიმალურად სწრაფად და ეფექტიანად აღმოვფხვრათ ყველა ის პრობლემა, რომელიც ბიზნესმენებს კანონიერი სამეწარმეო საქმიანობის განხორციელების პროცესში ექმნებათ. მინდა წარმატებები ვუსურვო ტარიელს ახალ პოზიციაზე. “ - განაცხადა ირაკლი ლექვინაძემ.

Tornike Rizhvadze, chairman of Government of Adjara, and Irakli Lekvinadze, Business Ombudsman of Georgia, have met with representatives of about 200 private companies operating in the Region and officially introduced the Georgian Business Ombudsman’s representative to the Adjara Region.
Tariel Giorgadze has been appointed as the Georgian Business Ombudsman’s representative in Adjara Region. He holds a MA degree in economics and diploma of the US national board of economic education. He has multiyear experience of working in public, private and nongovernmental sectors. Tariel Giorgadze has worked in the private sector as a  manager for various business companies. Moreover, he was a president of the Association of Young Financiers and Businessmen (AYFB). In 2014-2018 he was a director of Adjara Regional Expertise Department of LEPL National Bureau of Forensics.
‘”Adjara Region is a special direction in terms of active economic and investment aspects. There are a lot of ongoing and planned investment projects. Both Georgian and foreign investors successfully operate in this region. Appointment of the Georgian Business Ombudsman’s representative in this region will enhance communication between the local government and private sector. At our meetings in this region businessmen stress that close communication with the local government is one of the challenging issues and I believe appointment of our representative will assist entrepreneurs to resolve this problem.
Objective of the new platform of communication between the public and private sectors is to assist and maximally quickly and efficiently eradicate all the problems that businessmen face in implementing legal entrepreneurial activities. I wish success to Tariel onto this new position”, Irakli Lekvinadze said.