შეხვედრა ქართველ და თურქ ბიზნესმენთა ასოციაციის წევრ კომპანიებთან.
საქართველოს ბიზნესომბუდსმენი ირაკლი ლექვინაძე ქართველ და თურქ ბიზნესმენთა ასოციაციის (GURTIAD) წევრ კომპანიებს შეხვდა. ღონისძიებას თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში ფატმა ჯერენ იაზგანი მასპინძლობდა.
შეხვედრის პირველ ნაწილში ირაკლი ლექვინაძემ საქართველოს ბიზნესომბუდსმენის აპარატის საქმიანობის შესახებ პრეზენტაცია გამართა, ასევე, განმარტა საქმიანობის მთავარი პრინციპები და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა, რის შემდეგაც შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
ხაზი გაესვა ბიზნესომბუდსმენის ჩართულობის მნიშვნელობას ადმინისტრაციულ ორგანოებთან, საკანონმდებლო და აღმასრულებელ ხელისუფლებებთან აქტიურ კომუნიკაციაში. საუბარი შეეხო ბიზნესთან დაკავშირებულ სხვა მნიშვნელოვან საკითხებს: მომსახურების სფეროში კვალიფიციური კადრების გადამზადებას, დამსაქმებლებსა და დასაქმებულთა შორის ურთიერთობებს, მედიასთან კომუნიკაციას, ბიზნეს ფორუმების ჩატარების მნიშვნელობას; აგრეთვე სხვადასხვა საინვესტიციო, საგადასახადო და საკანონმდებლო ინიციატივებს.
ქართველ და თურქ ბიზნესმენთა ასოციაციის (GURTIAD) წევრი 40-მდე კომპანიის წარმომადგენელმა ქვეყნის ბიზნეს-გარემო პოზიტიურად შეაფასა. მხარეები სამომავლო თანამშრომლობის აქტიურ ფორმატზე შეთანხმდნენ.

Business Ombudsman of Georgia Irakli Lekvinadze has met with representatives of GURTIAD member companies. GURTIAD is an association of Georgian and Turkish businessmen. The event was hosted by Fatma Seren Yazgan, extraordinary and plenipotentiary ambassador of Turkey in Georgia.
In the first part of the meeting Irakli Lekvinadze overviewed activities of the Georgian Business Ombudsman's office and explained key principles of future plans. Then the meeting was continued in an interactive regime.
The parties stressed the importance of the Business Ombudsman's involvement in active communication with administrative bodies, legislative and executive bodies. The parties also discussed other important issues in business sector: training qualified staff in services sector, relations between employees and employers, media communication, importance of conducting business forum, various investment, tax and legislative initiatives.
Representatives of about 40 member companies of GURTIAD positively appraised Georgia's business environment. The parties agreed to continue cooperation in active format.